• Post last modified:21 lutego 2017
  • Post category:Inne
  • Post author:

Planetarium

Planetarium EC1 Łódź jest najnowocześniejsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Pod kopułą o średnicy 18 m znajduje się ekran sferyczny o średnicy 14 metrów, zaawansowany system projekcyjny o rozdzielczości 8K oraz 110 wygodnych foteli.

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w PŁ przyjmuje zapisy na bilety do

PLANETARIUM ( ul. Targowa 1/3 )

ZAPRASZAMY NA POKAZY DLA DZIECI I DLA DOROSŁYCH

Ilość biletów ograniczona

Polaris

Poznajcie Vladimira – niedźwiedzia polarnego mieszkającego, jak wszystkie inne, na biegunie północnym. Lubi budować domki z lodu a obok nich – przeręble. Potem wystarczy już tylko usiąść, łowić ryby i je jeść… Brzmi wspaniale? Owszem, ale jest trochę nudno. Pewnej polarnej nocy do igloo Vladimira zbliża się dziwna postać, ciągnąca za sobą jeszcze dziwniejszą walizkę. To pingwin James – podróżnik z bieguna południowego, który uwielbia kolekcjonować śnieżki ze śniegu leżącego w różnych rejonach świata. Lubi też oglądać rozgwieżdżone niebo, do czego przekonuje także Vladimira. Razem wpadają na pomysł niezwykłej podróży, którą mogą zrealizować dzięki temu, że niedźwiedź jest także świetnym majsterkowiczem.

Dla kogo: pokaz jest przeznaczony dla dzieci od 5. do 8. roku życia.

Łączny czas trwania pokazu: 45 minut. Pokaz zawiera film w technologii fulldome w reżyserii Erica Frappy, wyprodukowany przez Planétarium de Saint-Etienne.

Na dzień: 12.03.2017 (niedz.) godz.10.15

Bilety w cenie 8 złpo dofinansowaniu przez KZ

Zapisy na bilety do 3 marca 2017 roku w Biurze Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w godzinach  1000 – 1400

Członek związku uprawniony jest do zakupu trzech biletów

Gwiazdozbiory zimowego nieba

Pokaz powróci do harmonogramu w okresie astronomicznej zimy.

Co może być przyjemniejszego od oglądania rozgwieżdżonego nieba? Oglądanie go ze znajomością mitów i legend. Chociaż dzisiaj wiemy już o wiele więcej od naszych przodków o kosmicznych obiektach widocznych na zimowym niebie, dzięki starożytnym astronomowie wiedzą także, jak je odnaleźć.

W trakcie pokazu omawiane są gwiazdozbiory widoczne zimą po zachodzie Słońca: Orion, Byk, Wielki i Mały Pies, Bliźnięta. Oprócz obiektów widocznych gołym okiem pokazane są mgławice, gromady gwiazd, galaktyki. Treści przekazywane przez prezentera dostosowane są również do możliwości poznawczych uczniów.

Dla kogo: dla dorosłych i młodzieży od 8. roku życia.

Łączny czas trwania pokazu: 45 minut.

Na dzień: 12.03.2017 (niedz.) godz.16.45

Bilety w cenie 8 złpo dofinansowaniu przez KZ

Zapisy na bilety do 3 marca 2017 roku w Biurze Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w godzinach  1000 – 1400

Członek związku uprawniony jest do zakupu dwóch biletów.