MIKOŁAJKI 2019

8 grudnia w gościnnym pałacyku wydziału ZIP przy Piotrkowskiej NSZZ Solidarność w PŁ po raz kolejny zorganizowała mikołajkową zabawę dla dzieci. Przybyłych licznie, wraz z rodzicami i dziadkami, małych uczestników powitał wiceprzewodniczący Konrad Dybowski.

Mikołajkowe harce prowadził współpracownik Świętego Mikołaja – lekko roztargniony magik Eduardo, który przekomarzając się cały czas z dziećmi zaprezentował wiele efektownych sztuczek: żonglowanie piłeczkami (połączone z mini-sprawdzianem znajomości angielskich liczebników), kręcenie talerzyków na kijku, czy zabawa z barwnymi chustami.

Dzieci, od najmłodszych 1,5-rocznych maluchów do tych trochę starszych, chętnie włączały się w zabawę, której ukoronowaniem było pasowanie na mikołajkowego czarodzieja. Najodważniejsi próbowali swoich sił chodząc na szczudłach – tej atrakcji nie oparli się nawet niektórzy dorośli J

Nie zabrakło też muzyki i tańców. Wesoły pociąg-korowód poprowadziła asystentka Eduardo animując figlarne tańce i piosenki z pokazywaniem. Następnie zebrane w kręgu dzieci losowały z kapelusza zabawne zadania np. taniec ze szczotką, robienie piramidy czy przechodzenie przez tunel. Radości było przy tym co niemiara.

W końcu nadszedł długo oczekiwany moment wizyty Świętego Mikołaja. Dzieci przywołały go recytując głośno, pod kierownictwem Eduardo, rytmiczny rymowany tekst. Wkrótce rozległ się dźwięk dzwoneczków i radosne Ho-ho-ho!, po czym wszyscy zgromadzeni ujrzeli brodatego przybysza z dalekiego kraju. Mikołaj, zgodnie ze swoim powołaniem, obdarował dzieci prezentami – torbami pełnymi łakoci. Kolejno wyczytywane dzieci miały okazję porozmawiać z Mikołajem, przybić z nim piątkę oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Mogły też pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Wspaniale zaprezentowała się m.in. 8-letnia Kasia, która zaśpiewała 7-zwrotkową piosenkę po francusku.

Wszyscy nasi milusińscy bawili się świetnie. Na pytanie, co podobało im się najbardziej odpowiadali, że było to rzucanie śnieżkami (Nataniel), zaprzęg reniferów (Nina), wchodzenie do tunelu (Julia), żonglowanie piłeczkami oraz różne sztuczki i pokazy (Maja, Mikołaj, Dominika), kręcenie talerzyków (Jasiek, Natalka), balony do robienia zwierzątek (Maciek), a także jedzonko – pyszne ciasteczka i owoce (Matylda) oraz po prostu…wszystko J(Ewa, Hania).

Czas na wspólnej zabawie upłynął bardzo szybko, ale pozostaną nam radosne wspomnienia i oczekiwanie na przyszłoroczną imprezę mikołajkową, na pewno jeszcze bardziej udaną. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci za rok!

Członek Komisji Zakładowej, Agnieszka Kleczkowska