„POŻEGNANIE LATA”  12.10.2019 – 13.10.2019  

Właśnie wróciliśmy z imprezy w naszym Ośrodku Wypoczynkowym „Dworek” w Konopnicy, było po prostu SUPER!!!!!

WSZYSTKO NAM SIĘ BARDZO UDAŁO!!! I to nie jest tylko moje zdanie…….. hihi

W sobotę około godziny 10.00 kilka chętnych na wspólną zabawę rodzin przyjechało i rozlokowało się w pokojach naszego pięknego dworku.

Spacerkiem, wszyscy razem, przeszliśmy się do piekarni pana Mariana. To było niesamowite! Mogliśmy sami formować różne kształty z ogromnych ilości naszykowanego dla nas ciasta i różnych smaków nadzienia: konfitury owocowe, marmolady, serek waniliowy, adwokat, toffi. Panowie pokazywali nam techniki zwijania i formowania odpowiednich kształtów. Wypełniliśmy naszymi ciastowymi wygibasami prawie cały piec. W trakcie spotkania właściciel pokazywał jak wygląda naturalny zakwas, utrzymywany w ciągłej produkcji od dziesiątek lat, jak również mieszalniki, lady, piece, foremki….., opowiadał o całym procesie przetwarzania od ziarna do chleba. Każdy uczestnik wyszedł z całym pudłem gorących, pachnących wypieków. BARDZO NAM SIĘ PODOBAŁO, a dodatkowo byliśmy pod dużym wrażeniem przychylności i gościnności naszego gospodarza.

Następnie przenieśliśmy się do dworkowej sali lustrzanej. Naszykowane jedzonka, w połączeniu z przyniesionymi wypiekami, dodały nam energii przed Balem Przebierańców. Na parkiet wysypały się pszczółki, motylki, kwiatki, biedronki – mieszkańcy i użytkownicy letnich łąk! Wszystko to dlatego, że przebrania miały być pod hasłem: „wakacje”. Było kolorowo i wesoło.

Profesjonalny konkurs MAM TALENT pokazał jakie mamy cudowne i zdolne dzieci. Wszystkie „talenty” były, po prostu, niewiarygodne: pokaz gry na skrzypcach,tańce solowe i w parach, klasyczne, nowoczesne, fikołki,  recytacje, piosenki po polsku, angielsku i francusku. Po skończonej I turze – chętnych uczestników, wszyscy byli gotowi ponownie odsłonić swoje kolejne talenty. Rodzice i obradujące JURY – byli zaskoczeni i pod wielkim wrażeniem naszych wyjątkowych dzieci!!!

Cudowna słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam przez cały weekend pozwoliła na przeniesienie się do ogrodu i zorganizowanie ogniska z kiełbaskami, gdzie doświadczyliśmy jeszcze występów całej grupy dzieci. Wspólne pogaduchy nie miały końca. Tylko młodsze pociechy, po licznych wrażeniach całego dnia, padły do łóżek.

Niedziela przywitała nas równie pięknym i ciepły słońcem. Ranek był pod hasłem grzybobrania. Pojechaliśmy razem do lasu na spacer. Ale, tak całkiem przypadkiem, wszyscy mieliśmy pełne kosze grzybów: podgrzybki, koźlarki, prawdziwki…. mieliśmy co suszyć w suszarkach elektrycznych, które mamy w ogrodzie, w ośrodku. 3 godzinki o mieliśmy ususzone grzybki prosto na Wigilijny stół!

Wszystko bardzo nam się udało. Uczestnicy chcieli już zapisywać się na przyszły rok….

Cieszy nas to bardzo, opłaciło się tyle trudu, które włożyliśmy w przygotowania!!!!

Do zobaczenia za rok!

Ściskamy mocno wszystkich uczestników, BYŁO NAM WSZYSTKIM BARDZO FAJNIE!!!

Agnieszka Zajdler-Piątkowska