BAJKOWY PIKNIK RODZINNY SOLIDARNOŚCI PŁ

W słoneczną niedzielę 10 czerwca 2018r. odbył się IV już doroczny PIKNIK RODZINNY z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Komisję Zakładową NSZZ „Solidarność” w PŁ pod patronatem JM Rektora prof. Sławomira Wiaka.

Tegoroczna impreza przyciągnęła liczne grono rodzin z dziećmi pracowników PŁ, zachęconych piękną pogodą oraz atrakcyjnym programem wydarzenia, którego głównym punktem był plenerowy spektakl teatralno-cyrkowy dla dzieci zatytułowany Przygody Pirata Drabinki, prezentowany przez Fundację Teatru Kubika.

Licznie przybywających na kampus A uczestników pikniku witały barwne postacie aktorów animujących zabawę oraz członkowie Komisji rozdający dzieciom balony i ciasteczka.

Wkrótce w namiocie cyrkowym rozpoczął się spektakl poprzedzony „wpłynięciem“ na trawę statku pirackiego, za którym podążał efektowny korowód bajkowych postaci, szczudlarzy, klaunów oraz podekscytowanych najmłodszych widzów.

Oprócz spektaklu nie zabrakło atrakcji w postaci dmuchanych zamków, zjeżdźalni, kreatywnych sprężynek i baniek mydlanych. Były też konkursy z nagrodami i inne niespodzianki dla dzieci.

Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali m.in. strażacy OSP MIleszki, którzy, ku wielkiej uciesze dzieci, zapewnili kolejną atrakcję – kurtynę wodną prosto z węża strażackiego. Wszyscy uczestnicy, zmęczeni upałem, moczyli się pod strumieniem wody i biegali boso po mokrej trawie.

Dla ochłody była również woda do popicia słodkości – waty cukrowej, pysznych ciasteczek i popcornu.

W baśniowej atmosferze pikniku nie tylko dzieci mogły poczuć się jak w bajce. Również dorośli uczestniczyli we wspólnej zabawie, np. tańcząc zumbę prowadzona przez intruktorkę FitFabric.

Na stoisku FitFabric, można było także dokonać pomiaru składu ciała. Swoje stoisko miało też przedszkole „Żywioły”, unikalny projekt rodzinny powołany przez rodziców zainspirowanych modelem edukacyjnym „Sternika”.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali upominki – piłki lub rakietki do gier plażowych, a członkowie związku również torby na zakupy i ręczniki kąpielowe. Dodatkowo każde dziecko otrzymało Dyplom za udział w IV Pikniku Rodzinnym pod hasłem „Przygody Pirata Drabinki”.

Serdeczne podziękowania, również w imieniu zadowolonych z zabawy dzieci i rodziców, składamy JM Rektorowi PŁ Sławomirowi Wiakowi, Kanclerzowi PŁ Jackowi Szerowi, Dziekanowi Wydziału Mechanicznego Prof. Tomaszowi Kubiakowi i wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy organizowaniu naszego Pikniku.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego fanpage: facebook.com/solidarnoscwPL 

Zapraszamy na kolejny Piknik Rodzinny już za rok !!!

Członek Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w PŁ

Agnieszka Kleczkowska