FERIE W PALMIARNI – INDYWIDUALNIE     (Al. Piłsudskiego 61)

PALMIARNIA zaprasza w czasie ferii dzieci i młodzież szkolną na zajęcia edukacyjne i plastyczne, które będą odbywać się w budynku Palmiarni.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.30 pod nr tel. 42 674 96 65.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

PONIEDZIAŁEK (16, 23 styczeń)

godz. 12.00 Owocowe inspiracjedla uczestników indywidualnych

WTOREK (17, 24 styczeń)

godz. 12.00 Poznajemy sowy – dla uczestników indywidualnych

ŚRODA (18, 25 styczeń)

godz. 12.00 Karta z Palmiarni dla uczestników indywidualnych

CZWARTEK (19, 26 styczeń)

godz. 12.00 Maski karnawałowe dla uczestników indywidualnych

PIĄTEK (20, 27 styczeń)

godz. 12.00 Laurka dla Babci i Dziadka dla uczestników indywidualnych (20 styczeń)

godz. 12.00 Karta walentynkowa dla uczestników indywidualnych (27 styczeń)

TEMATY ZAJĘĆ

  • Pielęgnujemy rośliny egzotyczne

Podczas zajęć uczestnicy zostaną zapoznani z budową roślin oraz zadaniami jakie pełnią poszczególne ich części.  Po prelekcji każdy będzie miał okazję posadzić ukorzenione sadzonki roślin pod kierunkiem osób prowadzących.

  • Owocowe inspiracje

Zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy będą mogli spróbować kilku tropikalnych owoców oraz zapoznać się z pochodzeniem
i biologią roślin, z których pochodzą. Następnie wybrany przez siebie owoc będzie można wykonać z dostępnych materiałów plastycznych.

  • Zapachy w świecie roślin

Zajęcia prowadzone w sali dydaktycznej, podczas których uczestnicy poznają różne gatunki roślin, charakteryzujące się wydzielaniem silnych aromatów. Prowadzący przedstawi podstawowe informacje o ich wymaganiach środowiskowych oraz miejscach ich naturalnego występowania. Następnie każdy wykona własną saszetkę zapachową.

  • Kartka z Palmiarni

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Prowadzący opowiada o historii łódzkiej Palmiarni oraz prezentuje uczestnikom zgromadzoną kolekcję roślin szklarniowych. Następnie uczestnicy przy pomocy kredek, farb lub kolorowego papieru samodzielnie wykonają pocztówkę z Palmiarni.

  • Poznajemy sowy

Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone w sali dydaktycznej, podczas których uczestnicy poznają różne gatunki sów występujące w Polsce. Po prezentacji multimedialnej uczestnicy wykonują drewniane sowy ozdobione filcem.

  • Od nasienia do nasienia

Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone w sali dydaktycznej. Uczestnicy poznają budowę kwiatu, dowiadują się czym jest zapylanie i jak istotna jest rola nasion w przyrodzie i życiu człowieka. Następnie każdy może spróbować swoich sił w uprawie roślin przez wysianie nasion pod kierunkiem osoby prowadzącej.

  • Rozpoznajemy rośliny egzotyczne

Zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których prowadzący omówi
i zaprezentuje najciekawsze egzemplarze roślin zgromadzonych w kolekcji Palmiarni. Następnie uczestnicy wykonają zakładki do książek z motywem roślinnym metodą laminowania.

  • Maski karnawałowe

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Prowadzący krótko omawia tradycję bali karnawałowych i zwyczaj przebierania się za różne postacie. W drugiej części zajęć każdy będzie mógł wykonać papierową maskę i dowolnie ją ozdobić.

  • Laurka dla Babci i Dziadka

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, podczas których każdy uczestnik stworzy laurkę dla Babci i Dziadka wybraną przez siebie techniką plastyczną.

  • Kartka Walentynkowa

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Prowadzący zapozna uczestników
z historią biskupa Walentego i jego działalnością. Następnie uczestnicy wykonują przy pomocy różnych materiałów plastycznych kartkę walentynkową dla bliskiej osoby.

ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY