TEATRY
 

ZAPRASZAMY NA ZAPISY DO TEATRU

BILETY W KORZYSTNYCH CENACH:

Teatr POWSZECHNY

 17.11.2016 czwartek „POMOC DOMOWA” godz. 11.00  CENA: 35 zł

Znakomita komedia Camolettiego w brawurowym, przygotowanym specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi przekładzie Bartosza Wierzbięty, znanego szerokiemu gronu odbiorców, jako twórca polskich dialogów do takich filmów animowanych, jak m.in. „Shrek”, „Rybki z ferajny”, „Misja Kleopatra”, „Asterix i Obelix”, „Madagaskar”, „Sezon na misia”, „Kot w butach”, „Film o pszczołach”, „Hotel Transylwania”.

Zapraszamy do zapoznania się z dalszymi perypetiami Nadii, bohaterki sztuki „Boeing, Boeing” Camolettiego. Nadia to prawdziwy agent w spódnicy, która wszystko wie, wszystko widzi i wszystko ma pod kontrolą. Czy u nowych pracodawców uda jej się uniknąć plątania w damsko-męski galimatias? Czy zapanuje nad sercowym bałaganem swoich nowych gospodarzy? I jakie tajemnice sama skrywa?

25.11.2016 piątek „POMOC DOMOWA” godz. 19.00  CENA: 50 zł

Teatr JARACZA

22.11.2016 wtorek „BANG BANG” godz. 19.00  CENA: 18 zł

BANG BANG to musicalowa opowieść o kobietach, które jako małe dziewczynki dowiedziały się, że muszą być grzeczne i posłuszne. Już dorosłe – nie są w stanie odnaleźć swojego miejsca w świecie, bo może nie ma dla nich żadnego miejsca? Decydują się wyruszyć w podróż, jednak z każdym krokiem (każdym kilometrem) zapadają się coraz bardziej w beznadziejną rzeczywistość. Jedyną możliwością ucieczki jest – gniew i BANG BANG
BANG BANG inspirowany jest filmem THELMA & LOUISE Ridleya Scotta.
BANG BANG to super piosenki (Daniel Pigoński), genialne aktorstwo (Iwona Karlicka / Milena Lisiecka / Izabela Noszczyk / Marcin Korcz / Mariusz Siudziński / Krzysztof Wach), debiutancka reżyseria (Dominika Knapik), oryginalny tekst (Tomasz Jękot), pojechane kostiumy (Karolina Mazur), wygodna scenografia (Mirek Kaczmarek) i HICIOR (Teatr im. Jaracza w Łodzi) !!!
SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

06.12.2016 wtorek „ANTONIUSZ I KLEOPATRA” godz. 19.00    CENA: 18 zł

Wojciech Faruga w swoim łódzkim przedstawieniu rezygnuje z kulturowych klisz, w zamian serwując nam intymne spojrzenie na relację między dwojgiem bohaterów. (…) Bo najnowszy spektakl Farugi to przede wszystkim opowieść o wielkiej i tragicznej miłości.
Spektakl pełen jest erotyzmu i nawiązujących do niego metafor. Budowane stopniowo napięcie znajduje swój koniec w scenie finałowej. A jest ona niemałym zaskoczeniem(…). Farudze nie można odmówić odwagi i nowatorskiego podejścia.
Antoniusz i Kleopatra – to przedstawienie świetne, destyluje z dzieła Anglika samą kwintesencję opowieści o władzy, zdradzie, tchórzostwie, poczuciu winy i miłości. Aktorzy grają na pełnym napięciu, eksponując emocje; uczucia i ból są prawdziwie fizyczne, rozpacz konwulsyjna, pełna nieartykułowanych dźwięków. Spektakl (…) zbudowany jest nowoczesnymi środkami. Z punktowaniem sytuacji ekstremalnych w nastroju lub wydarzeniach. Mowy ciał. (…) Akcentowana jest pierwotność uczuć i emocji. Pocałunki, elektryzujące zetknięcia ciał. Ale też, na drugim biegunie, poczucie sromotnej klęski.

Teatr NOWY

27.11.2016 niedziela „METODA GRONHOLM” godz. 19.15     Mała sala          CENA: 25 zł

Wyreżyserowana w Madrycie w 2004 roku sztuka stała się teatralnym hitem. Na podstawie dramatu powstał również film. O sukcesie przesądził aktualny temat i talent autora, który przestrzegając klasycznych zasad dramaturgii, potrafił napisać intrygujący thriller psychologiczny. Galcerăn pokazuje narastające napięcia i konflikty środowiska pracowników. Daje przenikliwy i gorzki obraz współzawodnictwa we współczesnym świecie, „wyścigu szczurów” i walki o władzę, które rządzą społeczeństwem. Błyskotliwie, z humorem kompromituje nowoczesne metody weryfikacji pracowników, które wykorzystują wiedzę psychologiczną, ignorując przy tym etykę. Eksperymenty, w jakich biorą udział kandydaci, naruszają ludzką intymność i stawiają ich w kategorii towaru. Konkurs odbywa się na podobnych zasadach jak telewizyjne reality show – uczestnicy zamknięci w czterech ścianach szklanego biura są obserwowani i poddawani różnym próbom, a wygra ten, który wyeliminuje resztę. Sztuka stawia ważne pytanie: jakie są moralne granice robienia zawodowej kariery? Czas trwania: 1 godzina i 40 minut bez przerwy.                                                                                          ILOŚĆ BILETÓW OGRANICZONA