IMG_5071

      Już trzeci raz w roku 2015 dzieci pracowników Politechniki Łódzkiej uczestniczyły w imprezie zorganizowanej przez Komisję Zakładową NSZZ ,,SOLIDARNOŚĆ”.
Impreza o nazwie Koncert Świąteczny „Dzieci Dzieciom” odbyła się w Sali Kinowej Politechniki w dniu 12 grudnia 2015 roku i zgromadziła licznie przybyłe rodziny pracowników naszej uczelni wraz z dziećmi. Na scenie czterdziestu wykonawców – dzieci z Zespołu Szkół Muzycznych im.St.Moniuszki w Łodzi, prezentowały utwory instrumentalne i śpiewane nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wykonawcy w wieku od 6 do 14 lat przygotowywali występ już od godziny 9.00, żeby podczas występu, który odbył się od godziny 12.00 do 14.30 zachwycić widzów.
Warto było oglądać małych artystów, którzy z łatwością panowali nad harfą, fortepianem, akordeonem, trąbką, werblem, klarnetem, skrzypcami; warto było również zobaczyć chór dziecięcy. Program Koncertu Świątecznego przygotowała Pani mgr Beata Kurman, nauczyciel Szkoły Muzycznej, która jednocześnie zajęła się prowadzeniem oraz akompaniamentem całej imprezy „Dzieci dzieciom”.
Udekorowana świątecznie scena, stroje dzieci, przejęci występami rodzice, żywo reagująca widownia – to atmosfera cudownego Koncertu.
Wdzięcznym akcentem spotkania było wręczenie upominków wykonawcom przez dzieci, które oglądały występ. Ostatni uczestnicy opuszczali gościnną salę około godziny 15.00.
Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w PŁ składa serdecznie podziękowania Pani mgr Beacie Kurman, wspaniałym młodym Artystom, oraz naszym miłym Gościom.
                                                                                                                                                                                                                                               Sekretarz KZ Jerzy Goszczyński
 PS.więcej zdjęć w galerii